You are here:

Nowoczesny dom w kilka dni – czy to możliwe?

Budowa domu kojarzy nam się z długotrwałym i wyczerpującym procesem, do którego osobiście musimy się przygotować. Wskazane jest przejście kursu budowlanego, gdyż z każdej strony jesteśmy zalewani informacjami o konieczności kontroli ekipy budowlanej i kierownika. Budowa domu systemem gospodarczym wymaga od nas największego zorientowania i zaangażowania. Istnieją jednak nowe rozwiązania, które warto wziąć pod uwagę.

Coraz popularniejsze, ale jednak wciąż nie często spotykane w Polsce domy z prefabrykatów są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcieliby w szybki i bezproblemowy sposób stworzyć swój dom marzeń. Komponenty domu, takie jak ściany, konstrukcja i dach wykonywane są w fabryce i dowożone w częściach na plac budowy. Na gotowych już fundamentach ustawia się elementy domu, dzięki czemu w ciągu dwóch czy trzech dni całość jest gotowa do montażu instalacji wewnętrznych. Po wykończeniu wnętrz można się wprowadzać. Oczywiście tworzenie prefabrykatów w fabryce trwa kilka tygodni, do kilku miesięcy, natomiast od przywiezienia elementów na plac wszystko dzieje się już błyskawicznie.

Kolejnym atutem tego rozwiązania jest fakt, że tylko jedna firma odpowiada za budowę domu, dlatego w jej gestii leży, aby wykonanie było jak najlepsze. Budowa domu pod klucz w tym przypadku wydaje się wręcz przyjemnością.
Solidność domów o konstrukcji drewnianej obecnie jest porównywalna z domami murowanymi. Drewno najwyższej jakości odpowiednio zaimpregnowane wykazuje wysoką odporność na ogień i innego typu uszkodzenia, na przykład organiczne czy związane z czynnikami atmosferycznymi.

Przy budowie domu prefabrykowanego warto na każdym kroku zadbać o energooszczędność, zaczynając od odpowiedniego usytuowania domu po maksymalną szczelność złączonych elementów domu oraz zastosowanie adekwatnego sposobu ogrzewania. Doniesienia od osób mieszkających w tego typu domach wskazują, że za okres grzewczy płaci się naprawdę niewielkie sumy (160m2 dom i 1200zł rachunek za ogrzewanie). Warto zwrócić uwagę także na projekt domu. Im bardziej jest on prosty, tym łatwiej uniknąć powstawania mostków cieplnych, które często pojawiają się w przypadku skomplikowanych obiektów.

Nowoczesny dom w kilka dni – czy to możliwe?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Posted by: admin

Slowa kluczowe: lpk208, certyfikat flange fitter, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, biceps 34cm, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, żwir siany ostrów, standy eliptyczne cena druku, fluorokrzemian glinu, wałki pa66, elwix torba, przeszczep łąkotki warszawa

Back to Top

Dębki kalendarz imprez 2016, Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, Pomoc medyczna w Niemczech Helper, przenośniki rolkowe Primacon, Umywalka Catalano Star 105x48 1105ST00, gabloty szklane Paraga Centrum, Umywalka Simas Frozen 121x50,5cm U120, Listwa oświetleniowa mardom mdb100, Umywalka Simas Flow 40x49,5cm FL14, Bidet wiszący Catalano Zero 55 1BS55N00